Erkės nebenori žiemos miego

Prekybą erkėmis

Pataria, kaip apsaugoti naminius gyvūnus erkių aktyvumo periodu Pataria, kaip apsaugoti naminius gyvūnus erkių aktyvumo periodu m. Orams šylant vis labiau, gamtoje su savo augintiniais norisi praleisti kuo daugiau laiko, tad jų apsaugai nuo pavojingų kraujasiurbių — erkių, šiuo metu būtina skirti ypač didelį dėmesį.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos VMVT specialistai primena, kad užkratą nešiojančios erkės sunkiomis ir net mirtinomis ligomis gali užkrėsti ne tik žmones, bet ir šiltakraujus naminius gyvūnus.

Susiję straipsniai

Dėl ypatingai šiltos žiemos šiemet stebimas didesnis erkių aktyvumas, todėl jeigu su augintiniu dažnai būnate miške ar prie vandens telkinių, reikėtų po kiekvieno pasivaikščiojimo atidžiai jį prekybą erkėmis ir, radus įsisiurbusią erkę, kuo prekybą erkėmis ištraukti.

Tam, kad ji atsikabintų, rekomenduojama pajudinti į šalis ir lėtai, sukant prieš laikrodžio rodyklę, ištraukti. Įkandimo vietą svarbu dezinfekuoti spiritiniu tirpalu.

Šiandien pasaulyje žinoma per erkių rūšių. Lietuvoje erkių galima rasti praktiškai visuose miškuose ir parkuose. Infekcinių ligų, tokių kaip erkinis encefalitas ir Laimo liga, platintoja Lietuvoje yra Europinė miško erkė. Erkės dažniausiai aptinkamos drėgnose, tamsiose, tankiose vietovėse: lapuočių ar mišriuose miškuose, miškingose vietovėse, miško pakraščiuose, laukymėse, paupiuose, pelkėtose vietovėse, kur daug brūzgynų ir krūmokšnių.

Ne visuomet erkės traukimas būna sėkmingas, pasitaiko atvejų, kai erkės kūnas atsiskiria nuo galvos. Tuomet reikėtų kuo skubiau kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris ją saugiai pašalins.

twtr akcijų pasirinkimo sandoriai

Anot VMVT specialisto, viena iš dažniausiai augintiniams diagnozuojamų ligų yra babeziozė. Tai į maliariją panaši liga, sukeliama babezijomis vadinamų kraujyje parazituojančių pirmuonių. Pagrindiniai babeziozės simptomai — karščiavimas, apatija, bendras silpnumas, apetito bei svorio netekimas.

kriptovaliuta prekiauja juokingais vaizdais

Sergančiam augintiniui taip pat gali pasireikšti viduriavimas, vėmimas, pakisti ir šlapimo spalva, šis patamsėja. Ligai progresuojant, simptomai ūmėja, augintinį gali ištikti traukuliai ir net koma, o negydomi gyvūnai gali nugaišti. Babeziozei jautresni jauni šunys bei gyvūnai nusilpusia imunine sistema, turintys daug parazitų ar paveikti kitų infekcijų. Augintiniui persirgus babezioze, imunitetas nesusidaro.

Erkinis encefalitas ir kaip nuo jo apsisaugoti?

Gana dažnai kartu su babezioze pasireiškia ir erlichiozė ar anaplazmozė. Taigi, vienos erkės įsisiurbimas gali užkrėsti keletu ligų.

akcijų opcionų darbuotojų paleidimas

Dažniausi šių ligų požymiai — karščiavimas, apetito praradimas, apatija, svorio netekimas, išskyros iš akių bei nosies, kraujavimas iš nosies ir patinusios galūnės. Kai kurie gyvūnai gali darbo vietų iš namų rimtai, viduriuoti, kosėti, sunkiai kvėpuoti.

Dar viena liga, kurią šunims gali sukelti erkių platinamos bakterijos, — boreliozė arba Laimo liga. Ja užsikrėtus, gali išsivystyti sąnarių uždegimas ir gyvūnas ima šlubuoti, taip pat padidėja limfmazgiai, praranda apetitą, jautriai reaguoja į prisilietimą.

Ligos požymiai gali prekybą erkėmis po infekuotos erkės įsisiurbimo praėjus 1—2 ar net 5 mėnesiams.

Imkitės apsaugos priemonių!

Visomis šiomis ligomis gali užsikrėsti ne tik šunys, bet ir katės, tačiau joms ligos simptomai būna švelnesni. Pavyzdžiui, susirgusi Laimo liga, katė dažniausiai tik šiek tiek šlubuoja ir gydoma gana greitai pasveiksta.

namų darbo batai

Kačių babeziozė — sunkesnė liga, ja užsikrėtusioms katėms dingsta apetitas, krenta svoris ir išsivysto anemija. Kartais gali pasireikšti gelta, vėmimas, sutrikti kvėpavimas.

VETA KLINIKA Savanorių

Tokios ligos kaip erlichiozė ir anaplazmozė Europoje katėms labai retai nustatomos. Norint išvengti įvairių susirgimų, būtina imtis apsaugos priemonių nuo galimo erkių įsisiurbimo. Efektyviausia priemonė, apsauganti augintinius nuo erkių platinamų ligų, — kontakto su kraujasiurbėmis vengimas.

Laimo liga – Lietuvoje ir Europoje 1 dalis

Erkes atbaido specialūs antiparazitiniai preparatai: antkakliai, lašiukai, purškalai, specialios tabletės. Kokią priemonę naudoti individualiu atveju, geriausiai gali patarti veterinarijos gydytojas.

Dalyvaukite prevencinėse programose

Erkes atbaidančius preparatus reikėtų pirkti veterinarijos vaistinėje. Pasirinkus purškalą, jį rekomenduojama purkšti tiesiai ant kailio.

Erkių pavojus išlieka ir atšalus orams: kaip netapti dar viena parazitų auka? Pati geriausia terpė šiems pavojingiems voragyviams veistis — drėgnos iš šiltos vietos — kaip ir daugeliui gyvų organizmų.

Kitos veiksmingos priemonės — specialios tabletės ir antiparazitiniai antkakliai, galintys apsaugoti augintinį nuo erkių kelis mėnesius ar net pusę metų.

Antkaklis atsparus vandeniui, todėl augintinis gali mėgautis vandens pramogomis. Pasak jo, nors šiandien antiparazitinių priemonių įvairovė itin didelė, tačiau visos priemonės yra prevencinės ir negali garantuoti visiškos gyvūnų apsaugos nuo erkių sukeliamų ligų, nors rizika jas naudojant sumažėja.